Copyright 2024 - Reparo spol. s r.o.

prospekt BC035 DEU

prospekt BC035 ENG

prospekt BC235 DEU

prospekt BC240 DEU

prospekt BC240 ENG

prospekt BC325 DEU

prospekt BC325 ENG

prospekt BS6 DEU

prospekt BS6 ENG

Ostření pásových pil je operací, která vyžaduje velkou přesnost a má vliv jak na výkon, tak na přesnost řezání. Ostřičky (brusky) pilových pásů ISELI se převážně vyrábějí jako číslicově řízené stroje (CNC), kde je možnost volně programovat tvar a geometrii zubu, stejně tak jako rozteč. Obvykle je možné programovat také způsob opracování, tedy zda je každý jednotlivý zub naostřen v jednom či více průchodech pilového pásu. Všechny brusky jsou vybaveny zařízením pro chlazení emulzí, případně olejem. Integrované zařízení na orovnání tvaru brusného kotouče bývá instalováno u nižších typů na přání a u vyšších typů standardně. Lze tedy používat jak standardní korundové kotouče, tak kotouče s bakelitovým pojivem a také kotouče borazonové (CBN).

Pro ostření pilových pásů přímo v pilařském závodě obvykle postačí základní typ ISELI BC035 se dvěma řízenými osami. Šířka pásu může být od 25 do 360 mm, v paměti může být uloženo až 99 typů zubů včetně vario ozubení. V případě menších nároků je stále ve výrobě i mechanická bruska ISELI BS6. U této brusky je tvar zubu určen vačkou, takže  její nasazení je vhodné tam, kde se užívá jeden až tři různé tvary zubu.

Pro výrobce pilových pásů a pro servis nástrojů, případně pro velké pilařské závody, jsou určeny typy ISELI BC235,ISELI BC240 a ISELI BC325. Mohou mít až 4 řízené osy  a je možné ostřit nejen vario ozubení, ale také různé předřezávací zuby, fazetky apod.

Brusku pilových pásů ISELI BC 035 používá v ČR např. LST Trhanov a.s.. Kloboucká lesní s.r.o., Dřevovýroba Štipčák s.r.o. a další. V Evropě jsou k vidění desítky instalací.