Copyright 2024 - Reparo spol. s r.o.

prospekt HDSN DEU

prospekt HDSN ENG

Rámová pila, mnohdy označovaná za překonanou technologii, má v současné době kotoučových, pásovkových a agregátních technologií stále své důležité místo v pilařském průmyslu.

Prvním zásadním parametrem je způsob, jakým je zajištěn správný předklon pil. Při určité posuvové rychlosti je nutno zajistit takový předklon pil, aby při zpětném zdvihu nedocházelo k řezání hřbetem. Řezání hřbetem má za následek nejen velkou energetickou náročnost, ale především rychlé vyhřátí a otupení nástroje a nekvalitní řez. Nutností je tedy automatické hydraulické přestavování předklonu závěsu v závislosti na posuvové rychlosti. Toto zařízení je standardním vybavením všech rámových pil EWD, umožňující podstatné zvýšení výkonu rámové pily při současném zlepšení povrchu řeziva i trvanlivosti nástrojů. Takto konstruované stroje dosahují posuvových rychlostí 10 - 12 m/min.

Typ HDSN disponuje oscilačním posuvovým systémem, který při pohybu rámu směrem nahoru přibrzdí posuv. Tím se dociluje optimálního zpětného zdvihu i při vyšších posuvových rychlostech.

Ve spojení s technikou stelitování nástrojů, www.iseli-swiss.com, která zabezpečí dostatečnou trvanlivost ostří, je možno dosáhnout významných časových úspor a nasadit rámovou pilu i v oblasti výroby stavebního řeziva.

V České republice je typ EWD HDSN instalován na pile v Protivíně, v Rakousku a Německu existují desítky instalací.