Copyright 2024 - Reparo spol. s r.o.

prospekt GS1 DEU

prospekt GS1 ENG

prospekt GS4 DEU

prospekt GS4 ENG

Rámovková technologie je stále převládající technologií pořezu, přesto ostření listů rámových pil bývá často podceňováno. Přitom přesným broušením za použití chladicí kapaliny může být dosaženo značných úspor. Otupení nástroje začíná vždy malými nerovnostmi na břitu. Ty vznikají přibroušení na sucho, případně chvěním stroje. Při použití robustní brusky s chlazením lze docílit výrazně hladšího povrchu břitu, který má následně větší trvanlivost ostří. Rovněž drsnost povrchové plochy řezaného materiálu je logicky lepší, pokud je nástroj stále ostrý.

Pro běžné ostření listů rámových pil v pilařském závodě plně vyhovuje bruska ISELI GS 1.  Umožňuje použití chladicí kapaliny, programování různých posuvových rychlostí na jednotlivých částech profilu zubu a také 4 různé tvary zubu a 4 různé rozteče.

Pro výrobce a servis nástrojů je určena číslicově řízená (CNC)bruska ISELI GS 4. Má dvě řízené osy a volně programovatelné tvary zubů i rozteče.

V České republice používají brusku ISELI GS 1 např. Pila Kotrla a.s Hranice na Moravě a Školní lesní podnik Kostelec nad Černými lesy. V Evropě existují desítky instalací.