Copyright 2024 - Reparo spol. s r.o.

prospekt EBW-V DEU

prospekt EBW-V ENG

Broušení boků zubů pilových pásů a pilových listů rámových pil je operace, která následuje po stelitování, případně po pěchování. Přesnost přesahu zubu musí být v setinách milimetrů. Nepřesnost větší než 0,05 mm způsobí i u pilových listů rámových pil zabíhání. V případě pilových pásů nebo pilových listů do minikatrových pil jsou nároky na přesnost ještě vyšší. Pro garanci takové přesnosti je velmi důležitá robustní stavba egalizovacích brusek ISELI. Brusky boků zubů (egalizovací brusky) ISELI jsou k disposici jak číslicově řízené, tak mechanické. Všechny brusky jsou vybaveny zařízením pro chlazení emulzí, případně olejem. Lze tedy používat jak standardní korundové kotouče, tak kotouče s bakelitovým pojivem i kotouče borazonové (CBN).

Pro broušení boků zubů pilových pásů nebo rámovkových pil přímo v pilařském závodě obvykle postačí základní typ ISELI EBW-V

Pro výrobce pilových pásů a pro servis nástrojů, případně pro velké pilařské závody, jsou určeny typy hydraulická ISELI EM2 a CNC ISELI EM300 a ISELI EM300M. Mohou mít až 5 řízených os  a je možné ostřit nejen vario přesahy, ale také oblé boky, různé výšky zubů apod.

Egalizační brusku ISELI EBW-V používá např. LST Trhanov a.s., Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy, Školní lesní podnik ve Křtinách a další. V Evropě existují stovky instalací.